Eszközök
2007.12.17. 16:45
Érdemes erre kitérni? Mindegy, ártani nem fog...
-
Puha grafitceruza (3B?...ezeket a számokat sose tudtam megjegyezni...): a vázlatok megrajzolásához, vagy nagyobb rajzokhoz. Minél puhább, annál jobb. Miért is? Mert nem kell rávésni a papírra, hogy jól látszódjon, és utólag könnyebb kiradírozni.
-
Rotring: letisztázott kontúrokhoz.
-
Radír: vázlatokhoz nem használom, viszont ha a letisztázott rajzot elrontom (előfordul:P), akkor muszáj igénybe venni.
-
Monopol-radír (vidéken:"gyurmaradír"): szén- és egyéb rajzok javításához.
-
S-es filc, tűfilc: szintén a letisztázott kontúrokhoz. Az előnye, hogy nem maszatolódik, mint a rotring, viszont nem lehet javítani, ha elrontok valamit.:P
-
Nyomtatópapír: mindenféle rajzhoz. Mivel vékony, az előnye, hogy a rajzasztal több egymásra pakolt nyomtatópapírt is át tud világítani. Na, meg olcsó.:)
-
Rajzlap: festményekhez. Ezekhez sajnos nem jó az olcsó nyomtatópapír, mert az akvarell (vízfesték), és tempera is átáztatja, szóval nem nagyon bírja a festéssel járó strapát.
-
Engrés-papír ("ingré"): szénrajzokhoz használják, ugyanis érdes a felülete és nem pereg le róla a szén. (Én ritkán használom, nem igazán szeretem a szénrajzolást... és elég drága is)
-
Scanner: beszekennelni a rajzokat. A géprevitelt ugyan meg lehet oldani fényképezéssel is, de a scannerrel lehet igazán szép képet létrehozni.(Bár nem hiszem, hogy ezzel bárkinek újat mondtam)
-
Rajzasztal: Na, ezt talán kevesebben ismerik. Ez lényegében egy doboz, aminek üveg a teteje. A dobozban egy villanykörte van, s az üvegre helyezve a villanykörte átvilágítja a (vékonyabb) lapokat. Ennek a segítségével lehet megrajzolni a szép, letisztázott képeket, amik már csak a scannelésre és színezésre várnak. A rajzasztalt a rajzfilmkészítők, képregényrajzolók is használják, fázisrajzok megrajzolásához. (Átvilágításhoz akár az ablakra is lehet ragasztani a lapokat, de olyat is hallottam, hogy valaki a laptopját használta ilyen célra.:))
-
Ecset: Talán mindenki ismeri és használt már életében ecsetet. A festménykészítésen és szobamázoláson kívül sok képregényrajzoló kedvenc eszköze a nagyon vékony, 0-s és 00-s méretű ecset.
-
Redisztoll: általában szép, kalligrafikus írásnál alkalmazzák. Valamilyen oknál fogva nem túl ismert, pedig személyes tapasztalataim szerint nagyon szépen lehet vele dolgozni, és nem mancsol annyira, amenyire az ember várná.:) Valamint jóval könnyebben kezelhető, mint az ecset.
-
Tinta, tustinta (nem tudom, mi a kettő közt a különbség, de aki tudja, megírhatná nekem.:)): Képregénynél kontúrkihúzáshoz használom. Mivel gyorsan szárad, nem áztatja el a papírt, és kis odafigyeléssel a berendezést se keni össze.:)
Asszem, ennyi. Ha még eszembe jut valami triviális dolog, leírom.
|